Drogie Dzieci

Pragniemy Wam przedstawić grę ekologiczną dotyczącą prawidłowego sortowania odpadów. Gra polega na skierowaniu różnego rodzaju odpadów, które spadają (plastikowych butelek, papierków, słoików i innych) do odpowiedniego pojemnika.

Na planszy startowej gry pokazano i opisano wszystkie odpady, na które może natrafić gracz. Dodatkowo zostały one przyporządkowane do konkretnych pojemników. Każdy z pojemników został podpisany tak, aby gracz wiedział jaki rodzaj odpadów można do niego wrzucać.

Gracz kieruje spadającymi odpadami do odpowiednich pojemników – służą do tego kursory (strzałki na klawiaturze). Strzałka w dół powoduje, że dany śmieć spada szybciej. Jeżeli gracz skieruje odpad do prawidłowego pojemnika zdobywa punkty. Jeżeli gracz skieruje odpad do nieodpowiedniego pojemnika lub odpad spadnie poza pojemnik wówczas traci życie. Gracz ma trzy życia. Gdy gracz utraci trzecie – ostatnie życie gra się kończy. Jeżeli liczba zdobytych punktów jest dostatecznie wysoka gracz może się zapisać w rankingu najlepszych graczy.

Serdecznie wszystkich zapraszamy do wypróbowania swoich sił oraz wiedzy na temat segregacji odpadów. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.