Witajcie
Nazywam się Segreguś.
Moją postać wymyśliła Magdalena, a imię nadali mi wspólnie Tadziu i Aleksandra. Wymyśliły mnie dzieci, które wzięły udział w konkursie plastycznym. Teraz mam przed sobą wielkie, bojowe zadanie. Będę Waszym przewodnikiem!

 

Zadanie, jakie przede mną postawiono jest bardzo ważne i odpowiedzialne. Poprowadzę Was przez świat odpadów. Będę opowiadał, pokazywał i podpowiadał, jak prawidłowo je posegregować. Czy zauważyliście mój strój? Jest piękny i kolorowy, a każdy kolor symbolizuje jeden z rodzajów segregowanych odpadów. Sprytne, prawda?

 

  1. Niebieski oznacza papier i odpady z papieru.
  2. Biały – szkło bezbarwne, które w Chorzowie możemy wrzucać razem ze szkłem kolorowym do zielonych pojemników.
  3. Zielony – szkło i opakowania szklane.
  4. Żółty wskazuje na możliwość wrzucania odpadów z tworzyw sztucznych (popularnie zwanych plastikami), metali i odpadów wielkomateriałowych, czyli np. kartoników po sokach i mleku.
  5. Czerwony kolor to odpady niebezpieczne.
  6. Brązowy – ostatni kolor na moim stroju – oznacza bioodpady.

 

Myślę, że teraz inaczej spojrzycie na mój ubiór.

Zajrzyjcie, proszę, do zakładki „Segreguś radzi”. Znajdziecie tam wiele informacji i porad dotyczących odpadów i ochrony środowiska. Opowiem Wam, jakie odpady można oddzielić od naszych domowych śmieci, żeby zmniejszyć ich ilość, o kolorach pojemników i gdzie możemy te pojemniki znaleźć. Jak sami się wkrótce przekonacie wszystkie te nowinki są bardzo proste i ciekawe.

 

Zatem obserwujcie mnie pilnie, zadawajcie pytania, mówcie o swoich uwagach i problemach dotyczących odpadów, a ja postaram się sprostać Waszym oczekiwaniom.